Jau otro gadu Accenture Baltics pievienojas globālajai iniciatīvai #PositivelyPurple, no 2. līdz 7. decembrim rītos no 6.00 līdz 9.00 un vakaros no 16.00 līdz 23.00 izgaismojot savu biroja ēku Rīgā, Brīvības gatvē 214, par godu Starptautiskajai dienai cilvēkiem ar invaliditāti. Šis simboliskais žests atspoguļo uzņēmuma apņemšanos veidot iekļaujošu un pieejamu darba vidi.
Starptautiskās organizācijas PurpleSpace vadītā iniciatīva #PositivelyPurple ir globāla kampaņa, kas uzsver cilvēku ar invaliditāti ekonomisko ieguldījumu visā pasaulē. Šī kampaņa tiek īstenota Starptautiskajā dienā cilvēkiem ar invaliditāti, kuru ik gadu atzīmē 3. decembrī, un tās mērķis ir pārvarēt fiziskās un sociālās barjeras, lai veicinātu vienlīdzību darba vidē. Šogad vairāk nekā 100 Accenture biroji visā pasaulē piedalās #PositivelyPurple aktivitātēs.
Vēsturiska ēka, mūsdienīga apņemšanās
“Mūsu VEF biroja ēka tika uzcelta pirms 120 gadiem, laikā, kad pieejamība nebija sabiedrības dienaskārtībā,” saka Inga Zvaigzne, Accenture Baltics darba vides vadītāja. “Pielāgot vēsturiskas ēkas mūsdienu pieejamības standartiem ir izaicinājums, taču ar stingru apņemšanos tas ir pilnīgi iespējams. Mēs vēlamies nodrošināt, ka ikviens darbinieks šeit jūtas gaidīts un atbalstīts.”
Uzņēmums veido iekļaujošu vidi, veicot fiziskās pieejamības uzlabojumus, piemēram, nodrošinot pacēlāju cilvēkiem ar kustību traucējumiem, regulējamos galdus, ergonomiskas biroja mēbeles, pieejamas labierīcības un sensoro atpūtas telpu. Darbiniekiem ir iespēja izmantot arī tehnoloģiskos rīkus, tādus kā Microsoft pieejamības pārbaudītājs, Teams subtitri un tiešsaistes pieejamības centrs, kurā apkopoti pieejamie resursi, mācību materiāli un jaunumi.
Sadarbībā ar NVO Apeirons šī gada pavasarī Accenture Baltics veica pieejamības auditu un plāno ieviest jaunus risinājumus, tostarp automātiskās durvis, indukcijas cilpas sistēmu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem biroja vestibilā un sanāksmju telpās un citus uzlabojumus, lai padarītu vēsturisko ēku pieejamāku.
Kāpēc invaliditātes iekļaušana ir svarīga?
Pasaulē vairāk nekā 1 miljards cilvēku jeb 16 % no pasaules iedzīvotājiem dzīvo ar invaliditāti. Iekļaušana nav tikai morāls pienākums – tā ir būtiska inovāciju un uzņēmējdarbības panākumu sastāvdaļa. Kad cilvēki var būt viņi paši un pilnvērtīgi iesaistīties darbā sabiedriskajā dzīvē, no tā iegūst visi.
“Mēs ceram, ka mūsu rīcība iedvesmos vairāk sarunu un iniciatīvu par invaliditātes iekļaušanu gan darba vidē, gan sabiedrībā kopumā,” piebilst Inga Zvaigzne. “Kopā mēs varam veidot nākotni, kur pieejamība un iekļaušana ir norma, nevis izņēmums.”