SIF darba devēju kustības novērtējuma “Dažādībā ir spēks!” zelta statusu saņem 16 darba devēji

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) organizētās darba devēju kustības “Dažādībā ir spēks!” novērtējuma apbalvošanas ceremonijā godināti 62 darba devēji, kuri apliecināja savu apņēmību dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas veicināšanā. No tiem zelta statusu ieguva 16 darba devēji, sudraba statusu – 24 darba devēji, bronzas statusu – 10 darba devēji. Taču atzinību saņēma 12 darba devēji. Dažādībai atvērti darba devēji tika paziņoti un apbalvoti Dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas konferences ietvaros, kas Latvijā šogad notika pirmo reizi.  

Šogad jau septītajā SIF organizētajā novērtējumā “Dažādībā ir spēks!” kopumā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 81 darba devējs, no kuriem 43 dalībnieki novērtējumā piedalījās pirmo reizi.

“Šodien mēs ar lepnumu godinām Latvijas darba devēju centienus veidot iekļaujošāku un uz dažādību balstītu darba kultūru – tas ir nozīmīgs solis ceļā uz stiprāku un ilgtermiņā stabilu Latvijas darba vidi. Iekļaujoša pieeja ne tikai palīdz piesaistīt plašāku talantu loku, bet arī veicina jaunu ideju un risinājumu rašanos, kas sniedz vērtīgu ieguldījumu gan organizāciju, gan sabiedrības attīstībā un inovāciju veicināšanā. Mēs esam lepni, ka Latvijas darba devēji apzinās dažādības vērtību un dod nozīmīgu ieguldījumu uz nākotni vērstas darba kultūras veidošanā,” sacīja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Augstāko novērtējumu – zelta statusu – par izcilu sniegumu un inovatīvu pieeju, īstenojot dažādības vadību, spēju radīt un saglabāt daudzveidīgu un iekļaujošu darba vidi un sniedzot nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības veidošanā saņēma 16 darba devēji: VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, AS “Air Baltic Corporation”, AS “Swedbank Latvija”, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, SIA “Rimi Latvia”, SIA “Lidl Latvija”, SIA “SCHWENK Latvija”, SIA “Arvato Systems Latvia”, SIA “LINDSTROM”, RP SIA “Rīgas satiksme”, SIA “Wunder Latvia”, SIA “Getliņi EKO”, VAS “Elektroniskie sakari”, SIA “Rīgas Dzemdību nams”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un VAS “Latvijas Loto”.

Sudraba statusu par veiksmīgu dažādības politikas īstenošanu un aktīvu darbinieku iesaisti iekļaujošas darba vides veicināšanā saņēma 24 darba devēji: SIA “KPMG Baltics”, AS “Cēsu alus”, SIA “OPTIBET”, SIA “Tet”, SIA “Rīgas meži”, AS “Mapon”, ERGO Insurance SE Latvijas filiāle, SIA “GRIFS AG”, SIA “Reitan Convenience Latvia”, AS “SEB banka”, AAS “Gjensidige” Latvijas filiāle, SIA “Vendon”, AS “Printful Latvia”, SIA “DeskTime”, SIA “LIEPĀJAS RAS”, AS “Eco Baltia”, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, SIA “Circle K Business Centre”, AS Eleving Vehicle Finance, VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca”, VAS “Latvijas Pasts”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kā arī SIA “TVNET GRUPA”​.

Bronzas statuss tika piešķirts par pozitīvu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā, un to saņēma 10 darba devēji: SIA “Tele2”, Latvijas Banka, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, SIA “ZZ Dats”, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, SIA “Elnetworks”, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, VSIA “Latvijas Vēstnesis”, Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestāde un SIA “AE Partner Liepājas speciālās ekonomiskās zonas”.

Atzinību par pozitīvu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā saņēma 12 darba devēji: Valsts zemes dienests, SIA “PREMIER RESTAURANTS LATVIA”, SIA “Webhelp”, Maksātnespējas kontroles dienests, AS “Conexus Baltic Grid”, “Yokohama TWS Latvia” LSEZ SIA, AS “VIRŠI-A”, AS “Ķekava Foods”, AS “Augstsprieguma tīkls”, AS “Primero Finance”, SIA Sapiens Software Solutions (Latvia), un pirmskolas izglītības iestāde “Pienenīte”​.

Šogad darba devēju pieteikumus izvērtēja un individuālos atzinumus sagatavoja ekspertes Rasma Pīpiķe, Iluta Lāce, Madara Lapsa un Gunta Anča.

Savukārt Dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas konferences ietvaros vadošie nozares eksperti diskutēja par tādām būtiskām tēmām kā starppaudžu sadarbība un ilgtspējīgas, drošas un iekļaujošas darbavietas veidošanas principi, kā arī smēlās iedvesmu no pasaules piemēriem dažādības vadībā.

Katrs no mums nes līdzi unikālu dažādību, talantus un prasmes, kuras dažkārt var šķist pat pretrunīgas. Iedomājieties “dažādības koku” – tas iekļauj gan redzamos, gan mazāk acīmredzamos aspektus. Komandu dažādība sniedzas tālāk par demogrāfiskajiem rādītājiem – tā ietver arī dažādus domāšanas veidus. Kas notiek, kad komanda patiesi pieņem dažādību?konferences atklāšanas uzrunā sacīja Veronika D’Souza, galvenā konsultante uzņēmumā “Living Institute”, Dānijā.Komanda, kas ietver dažādību, spēj sasniegt ārkārtēju produktivitāti, sniedzot jaunas perspektīvas, inovācijas un dziļāku izpratni par dažādiem tirgiem. Taču jāatceras – ar dažādību vien nepietiek. Lai dažādība nestu patiesu vērtību, organizācijai ir būtiski veicināt iekļaujošu darba vidi, kurā ikviens jūtas novērtēts un uzklausīts. Iekļaušana palīdz atklāt visu komandas biedru spējas, veicinot inovatīvas idejas, labāku sadarbību un lielāku darbinieku apmierinātību.

Dažādības vadība ir būtisks aspekts veiksmīgai organizācijas darbībai. Tās mērķis ir veicināt iekļaujošu darba vidi, kurā darbinieki jūtas novērtēti neatkarīgi no to dzimuma, rases, etniskās piederības, reliģiskās pārliecības, seksuālās orientācijas, invaliditātes un citiem aspektiem. Dažādības vadība sniedz iespēju piesaistīt dažādus darbiniekus, palielināt produktivitāti un veicināt iekļaujošu darba vidi.