Mūsdienās novērojams paradokss: daļa sabiedrības nespēj atrast darbu, taču darba devējiem trūkst darbinieku. PwC veicot socioloģisko aptauju sadarbībā ar personāla atlases uzņēmumu “Alma Career Latvia” (Alma Career), izgaismojās sabiedrībā aktuālā problēma – diskriminācija uz vecuma pamata, ar kuru saskārušies 97% aptaujas dalībnieku. Lai gan konkurence darba tirgū aizvien saasinās un likumdošana aizliedz diskrimināciju darbavietās, darba devēju un darba ņēmēju vidū pastāv dažādi stereotipi. Tiek uzskatīts, ka jaunāki darbinieki ir enerģiskāki, mūsdienīgāk domājoši un spēj labāk pielāgoties pārmaiņām. Tomēr par vecuma dažādības pozitīvajiem aspektiem runā pārāk maz, un vecāka gadagājuma cilvēku plašā dzīves pieredze bieži netiek pienācīgi novērtēta.
Darbinieks virs 50 gadiem – šķērslis vai vērtība?
Citi resursi
Paneļdiskusija “Ilgtspējīgas, drošas un iekļaujošas darbavietas”, kas notika Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas konferencē 14. novembrī. Diskusijas moderatore: Nataļja Gudakovska (vadītāja, “Amrop Latvia”, Latvija). Diskusijas dalībnieces: Alise Artamonova (juriste, zvērinātu advokātu birojs “COBALT”, Latvija), Adriāna Kauliņa (ilgtspējas attīstības direktore, “Tet”, Latvija), Gita Oškāja (zvērināta advokāte, priekšsēdētāja vietniece, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība).
Paneļdiskusija “Dažādība, vienlīdzība un iekļaušana”, kas notika Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas konferencē 14. novembrī. Diskusijas moderators: Jānis Palkavnieks (mentoru kluba runasvīrs, “Draugiem Group”, Latvija) Diskusijas dalībnieki: Anna Andersone (dibinātāja un valdes locekle, “Riga TechGirls”, Latvija), Gustavs Mārtiņš Upmanis (vadītājs, “Visas iespējas” un “MatchWork”, Latvija), Anna Žabicka (Sociālantropoloģe un pētniece, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Latvija)