Tā kā Eiropā bāzētie uzņēmumi risina problēmas, kas saistītas ar ekonomikas lejupslīdi un saspringto situāciju darba tirgū, jaunu ilgtspējīgas un iekļaujošas izaugsmes sviru izmantošana ir kļuvusi par obligātu nepieciešamību. Kā uzsvērts McKinsey & Company nesen veiktajā pētījumā par Eiropas konkurētspējas paātrināšanu, Eiropa ir pasaules līdere tādos iekļaušanas rādītājos kā ienākumu nevienlīdzība, sociālā mobilitāte un sociālais progress. Tomēr ir iespējams panākt vēl vairāk, lai panāktu izaugsmi, vienlaikus paplašinot iekļaujošas sabiedrības priekšrocības.
McKinsey pētījums par etniskajām minoritātēm Eiropā
Citi resursi
Šis ir ceturtais ziņojums McKinsey sērijā, kurā tiek pētīts dažādības ekonomiskais pamatojums, sekojot iepriekšējiem ziņojumiem "Kāpēc dažādība ir svarīga" (2015), "Rezultātu sasniegšana ar dažādību" (2018) un "Dažādība uzvar" (2020). 2023. gada ekonomiskais pamatojums ir spēcīgākais kopš ir sākta šī izpēte. Būtisks jaunatklājums ir tas, ka dažādības vadība pārliecinoši saistās ne tikai ar uzņēmumu izaugsmes ambīcijām un lielāku sociālo ietekmi, bet arī ar apmierinātāku darba kolektīvu.
Pētījums “Mākslīgā intelekta sistēmas un diskriminācijas aspekti”, autore: Dr.iur. Irēna Barkāne. Pētījuma analizēts diskriminācijas aizlieguma, datu aizsardzības un mākslīgā intelekta normatīvais regulējums, kā arī vērsta uzmanību uz esošā tiesiskā regulējuma problēmām un izaicinājumiem algoritmu un MI sistēmu izmantošanas kontekstā, kā arī apkopoti un analizēti uzskatāmākie piemēri no starptautiskās prakses, kas saistīti ar MI sistēmu radīto diskrimināciju iepriekš minētajās četrās jomās. Pētījumā pamatā tiek analizēti piemēri no prakses par MI sistēmu radīto diskrimināciju šādu kritēriju dēļ – dzimums, invaliditāte, rase, etniskā piederība, sociālais stāvoklis, vecums, seksuālā orientācija. Tajā pašā laikā pētījumā tiek apskatīti arī piemēri par to, kā MI sistēmu izmantošana citu kritēriju dēļ var radīt pozitīvu/negatīvu attieksmi iepriekš minētajās jomās.