Paraugi un rīki

Latvijas Autisma apvienība: Vadlīnijas cilvēku ar autiskā spektra traucējumiem iekļaušanai darba tirgū (2016)

Cilvēka labklājības pamats ir darbs, un arī tad, ja dažādu iemeslu dēļ algotu darbu strādāt nav iespējams vai nav nepieciešams, tiek meklētas iespējas sevis nodarbināšanai. Arī cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem darbavietas iegūšana un saglabāšana ir svarīga ikdienas dzīves sastāvdaļa, kas palīdz atrisināt daudzas problēmas un uzturēt dzīves kvalitāti. Tomēr iekļaušanās darba vidē šiem cilvēkiem nav vienkārša, jo nereti, neraugoties uz spēju tikt galā ar saviem tiešajiem darba pienākumiem, problēmas rada iekļaušanās kolektīvā un līdzcilvēku attieksme.

Citi resursi

Paraugi un rīki

Labklājības ministrija sagatavoja informatīvu materiālu (prezentāciju) par vides un informācijas piekļūstamību publiskajās ēkās, parādot labās prakses un nepārdomātu risinājumu piemērus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Materiāls apkopo tiesību aktu normas, kas attiecas uz publisko ēku piekļūstamību, un labās prakses piemērus par iekļaujošu un piekļūstamu ikvienam vidi un informāciju. Prezentācijā detalizēti attēlotas gan labās prakses, gan nepārdomātu risināju attēli un fotofiksācijas.

Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Paraugi un rīki

Viens no dažādības vadības pamatprincipiem ir izpratne, ka viena pieeja un vienāda attieksme pret visiem neder. Proti, lai nodrošinātu vienlīdzīgas darba un izaugsmes iespējas visiem darba ņēmējiem, dažkārt nākas piemērot atšķirīgas attieksmes un vienlīdzības vārdā izturēties dažādi. "PwC Latvija" rakstā aplūkoti pozitīvās diskriminācijas būtiskākie juridiskie aspekti dažādības un iekļaušanas kontekstā.

Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Paraugi un rīki

The Global Gender Gap Index annually benchmarks the current state and evolution of gender parity across four key dimensions (Economic Participation and Opportunity, Educational Attainment, Health and Survival, and Political Empowerment). It is the longest-standing index tracking the progress of numerous countries’ efforts towards closing these gaps over time since its inception in 2006.

Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts
Skatīt citus resursus Ikona Bultiņa pa labi Bultiņas pa labi apraksts